Hakkımızda

Firmamızın kurucusu Hacı N. Kutlucan 1966 yılında Ankara’da tarım alet ve makineleri alım-satım işine başlamıştır. İşletmemiz 1992 yılında şirketleşmiş ve Kutlucan Biçerdöver ve Traktör San. Tic. Ltd. Şti. adıyla ticari hayatında devam etmiştir. Genel müdürlük görevini Nevzat Kutlucan’ın üstlendiği şirketimiz, 1993-2005 yılları arasında Türkiye pazarında biçerdöver satış rakamlarıyla en üst sırada yer almıştır. 2004 yılında Ankara / İstanbul Caddesi üzerinde bulunan yeni işyerine taşınan şirketimiz, 2005 yılında başta mısır tablaları olmak üzere biçerdöver tablası üretiminde dünya lideri olan Alman GERINGHOFF şirketi ile distribütörlük anlaşması yapmıştır. 2006 yılında şirketimiz üstün kalite ve teknolojiye sahip olan FENDT traktörlerinin Türkiye genel distribütörlüğünü almıştır. 2008 yılında ise yine bir Alman markası olan dünyanın sayılı toprak işleme, ilaçlama, gübreleme ve ekim makineleri üreticisi AMAZONE ile distribütörlük anlaşması yapılmıştır.

Şu anda şirketimiz kendi alanlarında lider olan üç farklı Alman markasının Türkiye Genel Distribütörlüğü görevini yürütmektedir. Merkezi Ankara’da bulunan ve Türkiye genelinde 6 noktadan hizmet veren şirketimizin misyonu; dünyanın en modern tarım teknolojilerini ve bunların sağlayacağı avantajları Türk tarımına ve çiftçisine tanıtarak, müşterilerimizin hizmete sunmaktır.

About Us:

Founder of our company, Hacı N. Kutlucan started his business with trading agricultural machinery in Ankara in 1966. His business has become a corporation in 1992 with the name of Kutlucan Harvesters and Tractor Limited Liability Company. Our company, which has been managed by General Manager Nevzat Kutlucan since then, was the leader in the market of combine harvesters between the years 1993-2005. In 2004, our company has moved to its new location in İstanbul Street / Ankara. In 2005, our company signed a distributorship agreement with the leading combine header manufacturer GERINGHOFF from Germany. Our company has signed a distributorship agreement with the high technology – high quality tractor manufacturer FENDT, again from Germany in 2006. In 2008, we have signed a distributorship agreement with AMAZONE, which manufactures cultivators, sprayers, fertilizers, seeders and such agricultural machinery.

Our company has been working together with three different leading German brands. Currently serving from six different locations with the headquarters in Ankara, our company has set itself a mission which is: To present and provide the most modern agricultural machinery to Turkish farmers and to show the advantages of modern agriculture.